Kas on olemas "kahjutu annus" alkoholi?

Kas on olemas kahjutu annus alkoholi

Paljud alkohoolsete jookide armastajad on kindlad, et kui nad joovad mõõdukalt, ei kahjusta see keha. Kõigi terviseriskide õiglaseks hindamiseks,teadlased on läbi viinud arvukalt uuringuid, milles just see "meede" määrati. Artiklis räägime teile üksikasjalikult, kas on olemas kahjutuid alkoholiannuseid, maksimaalseid ja surmavaid annuseid ning milliseid riske satuvad regulaarselt alkoholi sisaldavaid tooteid tarbivad inimesed.

Etanooli päevane ja maksimaalne lubatud "portsjon" inimestele

Tegelikult pole ohutut alkoholi annust. Mis tahes koguses etüülalkoholi peetakse tugevaks mürgiks. Organism ei saa korralikult toimida, kui sisemised süsteemid puutuvad kokku maksaensüümide osalusel etanooli lagunemise tulemusena tekkinud atseetaldehüüdi toksilise toimega.

maksimaalne lubatud alkoholiannus

Tervishoiuministeerium on aga avaldanud teabe suurima lubatud alkoholikoguse (keskmiste väärtuste) kohta, mis ei põhjusta tõsist tervisekahjustust.

Päevamäär:

  • õlu ja muud madala alkoholisisaldusega joogid kangusega kuni 5% - 250 ml;
  • šampanja, vein 11–13% - 100 ml;
  • tooted, mis sisaldavad 17–20% vermuti tüüpi ja kangeid veine - 75 ml;
  • kange alkohol 40 kraadi, viin, konjak - 30 ml.

Antud koguseid ei tohi võtta iga päev. Asjatundjate sõnul peetakse ohutumaks alkoholi tarbimist maksimaalses lubatud koguses kuni 2-3 korda nädalas, mitte sagedamini.

Üldiselt oleneb kõik organismi individuaalsetest omadustest. Täpsemalt tuleks kahjutu doosi arvutamine läbi viia iga jooja jaoks individuaalselt, võttes arvesse tema vanust, pikkust, kehakaalu, füüsilist seisundit, kroonilisi haigusi jne.

Millised on kahjutu alkoholi igapäevase tarbimise ohud?

igapäevase alkoholitarbimise ohud

Briti teadlased on kindlaks teinud, mil määral etanool mõjutab aju ja närvisüsteemi, isegi kui seda tarbitakse väikeste, vastuvõetavate portsjonitena.

Kahjulik mõju:

  • tungib sügavale rakkudesse ja avaldab neile hävitavat mõju;
  • hävitab neuroneid;
  • stimuleerib hormooni dopamiini ja gamma-aminovõihappe sünteesi, mis väljendub eufooriliste aistingute, naudingu- ja lõõgastustundena;
  • Ajustruktuurid hävivad järk-järgult, kesknärvisüsteemi talitlus on häiritud, tekivad mitmesugused patoloogilised seisundid.

Kui juua iga päev, ilmnevad aja jooksul kognitiiv-psühho-emotsionaalse iseloomuga probleemid, mõtteprotsessid aeglustuvad, mälu ja intelligentsus halvenevad. Kroonilise mürgistuse taustal võivad tekkida rasked maksa-, neeru-, kardiovaskulaarsüsteemi jm haigused.

alkoholisõltuvuse areng

Isegi igapäevane kahjutu alkoholiannus aitab kaasaalkoholisõltuvuse järkjärguline areng. Ja see on tõsine diagnoos iga inimese jaoks, kes kavatseb elada pikka ja täisväärtuslikku elu. Alkoholismil on krooniline progresseeruv kulg ja see põhjustab paljusid kõige ebasoodsamaid tagajärgi. Lisaks aitab see kaasa isiksuse kiirele lagunemisele ja lühendab eluiga.

Kui teie kallim joob iga päev väikestes annustes alkoholi, kinnitades, et olukord on kontrolli all, pöörake sellele probleemile nüüd tähelepanu. Algstaadiumis on alkoholisõltuvust lihtsam ravida. Lisaks saab inimene halvast harjumusest õigeaegselt vabanedes kõik võimalusedsäilitada terve heaolu, vältides pikaajalisest joobeseisundist põhjustatud raskete patoloogiate teket.

Etanooli piirata või surmav annus

Kõik teavad, et suurtes kogustes alkohoolsed joogid võivad põhjustadaeluohtlikud tüsistusedsuure äkksurma riskiga. Raske on aga öelda, millistes kogustes alkohol inimese tegelikult tappa võib. Sel juhul on suur tähtsus ka keha erinevatel individuaalsetel omadustel.

Keskmine surmav alkoholi "portsjon" on 4–12 g etüülalkoholi 1 kg kehakaalu kohta. See tähendab, et täiskasvanud mehele, kes kaalub 80 kg, on 2 pudelit 40% viina korraga potentsiaalselt ohtlik.

Kas tarbitava alkoholi kogust on võimalik kontrollida?

kontrollida tarbitud alkoholi kogust

Alguses õnnestub paljudel kahjutu norm kontrolli all hoida, kuid varem või hiljem kaotavad nad kontrolli. Igal alkoholil on võime tekitada sõltuvust ja tolerantsust. Ja nagu teate, viitavad need märgid selgelt alkoholismile.

Kui te õigel ajal ei peatu, tekivad kõige ebasoodsamad tagajärjed. Paraku on joomise üle kontrolli kaotanud sõltlasel raske iseseisvalt kainuse kasuks otsustada. Ta võib pidevalt sellele mõelda, end nõrkuse pärast noomida, kuid siiski sirutada käe teise klaasi järele. Kasutamise sagedus ja tarbitavate toodete kogus suureneb järk-järgult.

Seda protsessi saab peatada ühel viisil -otsige kvalifitseeritud abiuimastiravi kliiniku spetsialistidele. Statsionaarsetes tingimustes viiakse alkoholismi ja selle tagajärgede vastu võitlemiseks läbi kompleksravi.

Kuidas aidata neid, kes on joomise üle kontrolli kaotanud

Kui alkohoolik ei tunnista, et ta on haige, korraldatakse talle sekkumisseansse, mille eesmärk on probleemi ära tunda ja motiveerida teda paranema. Edasise ravi taktika määrab raviarst, võttes arvesse konkreetset haiguslugu ja muid tegureid.

Standardne etanoolisõltuvuse raviprogramm:

alkoholisõltuvuse ravi
  • võõrutus— toksiinide kiirendatud eemaldamine tilgutite abil, kasutades tõhusaid ravimeid;
  • sümptomaatiline kulg- võõrutussündroomi füüsiliste ilmingute kõrvaldamine;
  • taastav teraapia, kroonilise mürgistuse tagajärgedega võitlemine, immuunsüsteemi üldine tugevdamine;
  • psühhoterapeutilised meetodidmille eesmärk on kõrvaldada vaimne seotus alkoholiga;
  • rehabilitatsioonimeetmed, paranevate patsientide sotsiaalne kohanemine valutuks naasmiseks kainesse ellu.

Pakutakse igakülgset uimastiravi abigaranteeritud anonüümsuse tingimustes. Patsient ei jäeta kõrvale, nii et pärast väljakirjutamist saab ta oma tulevikku ilma piiranguteta ehitada. See on tugev argument eranarkoloogide poole pöördumise poolt, kellel on kõigi osutatavate raviteenuste jaoks sertifikaat.