Kuidas joomist lõpetada

alkoholisõltuvus meestel

Peaaegu iga inimene on oma elus alkohoolseid jooke tarvitanud. Mõned tegid seda harva ja väikestes annustes, teistele meeldis joobetunne ja nad püüdsid seda tugevdada. Alkoholi tarvitamise soov on erinev. Paljud inimesed tunnevad püsivat vastumeelsust mis tahes alkohoolse toote lõhna ja maitse suhtes. Teised tunnevad peente kollektsioonveinide erilist aroomi. Teised aga hindavad kangeid jooke ja valivad konjakit, rummi, viskit, viina jne. Sotsiaalselt vähekindlustatud alkohoolikud joovad seda, mis neile jõukohane: ebakvaliteetset viina, kuupaistet. Uurime, millistes olukordades vajab joodik narkoloogi abi.

Miks tekib soov juua?

Soov juua väikeses koguses lahjat alkoholi lähedaste seltsis erineb silmatorkavalt alkoholisõltuvusega kaasnevatest ihadest.

Esimesel juhul räägime naudingust:

  • kohtumised sõpradega;
  • koos aega veeta;
  • arutelud üldistel teemadel.

Seda tüüpi sündmuste puhul mängib alkohol ainult teisejärgulist rolli ja seda saab hõlpsasti asendada mis tahes muu joogiga. See vajadus ei ole patoloogiline ega avalda joojatele negatiivseid tagajärgi. Juhuslikku kasutamist mõjutavad pigem traditsioon kui vajadus.

alkoholi joomine seltskonnas

Teises olukorras on inimene suunatud joobetunde saavutamisele. Eufooria on rohke joomise peamine eesmärk. Alkoholisõltuvusega muutub alkoholi joomine inimese vajaduseks, millega ta sageli toime ei tule. Kahjuks ei püüa kõik alkohoolikud välja mõelda, kuidas saada üle joogisoovist ja vabaneda valusast sõltuvusest.

Müüdid ja faktid alkoholisõltuvusest

Paljud inimesed usuvad, et harjumus reedeti või nädalavahetustel juua ei ole alkoholism. Tegelikult pole see tõsi. Alkoholi süstemaatiline joomine on sõltuvuse sümptom.

On müüt, et naiste alkoholismi on võimatu ravida. Tegelikult on seda raske teha, kuid see on võimalik. Raskus seisneb selles, et naiste sõltuvust seostatakse suurema vaimse sõltuvusega, nii et tõhususe saavutamiseks on vaja integreeritud lähenemisviisi.

Alkohol aitab alandada vererõhku. Jah, see laiendab veresooni ja rõhk langeb, kuid samal ajal hakkab süda kiiremini lööma ja tekib ülekoormus, mis on hüpertensiivsetele patsientidele ohtlik.

Obsessiivne (obsessiivne) külgetõmme alkoholismi korral

Haiguse I staadiumis moodustub vaimne sõltuvus. Teda iseloomustab pidev alateadlik soov alkoholi juua. Patsiendid ise eitavad, et neil on isu. Nad arvavad, et suudavad oma joomistungi kontrollida.

Enda joobeseisund on õigustatud:

  • soov "lõõgastada" pärast rasket tööpäeva;
  • püüdes stressi leevendada;
  • suhete süvenemine perekonnas ja tööl, inimestega;
  • lõputud sündmused - igasuguste sündmuste tähistamine;
  • "puhata" nädalavahetusel;
  • traditsiooniline alkoholi joomine kalapüügi ajal, suvilas, peol jne.
kompulsiivne joomine

Obsessiivne iha hakkab järk-järgult kontrollima kõiki patsiendi tundeid, mõtteid ja emotsioone. Vaid väikesel osal alkohoolikutest tekib algstaadiumis ettevaatlikkus. Vähesed neist mõtlevad sellele, kuidas võidelda joogisooviga.

Kompulsiivne iha joomise ajal

Haiguse edasine areng põhjustab füüsilise sõltuvuse teket. II staadiumi üks peamisi ilminguid on liigsöömine ja sellega kaasnev kompulsiivne (kontrollimatu) joomise soov. See ilmub perioodiliselt, obsessiivse soovi taustal. Patsient ei suuda seda alla suruda, isegi kui ta seda soovib. Vaid harvadel juhtudel õnnestub tal ajutiselt oma impulssi ohjeldada. Kuid peagi võtab haigus oma lõivu ja liigsöömine taastub.

Sundi ilmnemisel lakkavad kõik olemasolevad joobe "piirajad" oma funktsioone täitmast. Alkohoolik mõtleb ainult ühele asjale: kus ja kuidas juua. Iha neelab täielikult tema vajadused, emotsioonid ja mõtted.

Täiesti mõttetu sel perioodil:

  • Manusta joojat.
  • Apelleerige südametunnistusele.
  • Tuletage neile nende lubadusi meelde.
  • Ähvardab (näiteks: lahutus, töölt vallandamine jne)
kuidas veenda alkohoolikut joomist lõpetama

Mitte ükski mõistlik argument füüsilise koormuse jaoks ei anna positiivset tulemust. Alles pärast joomisperioodi lõppu on võimalik sõltlase teadvusele "ulatada". Kuid vestluste positiivne mõju kestab vaid kuni järgmise kontrollimatu joomise kire rünnakuni. Kuidas sel juhul joomasoovi võidelda, oskab öelda ainult narkoloog.

Miks pohmell alkoholi joomisest paremaks läheb

Kroonilise alkoholismi II staadiumi teine iseloomulik omadus on pohmelli (võõrutussündroomi) tekkimine. Vaid väike kogus alkoholi aitab leevendada tekkivaid valusaid füüsilisi, neuroloogilisi, vaimseid ja autonoomseid häireid. II staadiumi alkohoolikule on pohmell omamoodi esmaabi. Karskus on üks kontrollimatu kompulsiivse alkoholihimu komponente.

alkoholisõltuvuse tagajärjed

Sõltuvus tekib psühhopatofüsioloogilistel põhjustel. Haiguse arengu aastate jooksul toimub organismis märkimisväärne nihe biokeemilistes ja neuroregulatoorsetes protsessides. Etanool muutub ainevahetuse osaks. Tema pikaajaline eemalolek tekitab soovi, mis muutub vajaduseks alkoholismi järele. Et asi oleks selgem, siis kompulsiivseid isusid tekitav alkohol on patsiendi jaoks nagu hingeõhk uppujale. Ja selles võrdluses pole liialdust. Joobe korral leevendab verre sattuv väike kogus alkoholi peaaegu koheselt valulikke aistinguid. Kuid samas külgetõmme ei nõrgene, vaid pigem tugevneb ja sisimas jätkub.

Inimestel, kellel ei ole füüsilist sõltuvust, põhjustab igasugune alkohoolne jook äratõukereaktsiooni, iiveldust, oksendamist ja enesetunde halvenemist.

Kuidas vabaneda soovist ise juua

Peaaegu igaüks saab oma joomise isu maha suruda, kui tal pole kaugelearenenud alkoholismi vormi.

Tulemuse saavutamiseks piisab:

  • Hinnake olukorda ja pidage meeles alkoholi joomise kahjulikke mõjusid ja negatiivseid tagajärgi.
  • Seadke end kaineks eluks.
  • Näidake üles tahtejõulisi jõupingutusi ja iseloomu, ärge nõustuge teiste üleskutsega jooma alkohoolseid jooke. Ja pöörake "naeruväärsus" ja "navitamine" neile, kes neid väljendavad, ja näidake, et tegelikult on see, kes on klaasi, mitte tervise järgija, õnnetu ja haige.
alkoholismi ennetamine

Ennetamiseks peaksite tegelema füüsilise koormuse ja spordiga. Regulaarne treenimine kaitseb teid usaldusväärselt joomise soovi eest ja annab usaldusväärseid tulemusi. Need soovitused sobivad ka inimestele, kellel on alkoholisõltuvus juba algstaadiumis.

Nüüd, kui inimesel on välja kujunenud kaugelearenenud alkoholismi vorm, on seda ilma narkoloogi osaluseta väga raske toime tulla. Kuid püsivusega võite selles olukorras edu saavutada. Oluline on mitte alla anda ja kangekaelselt eesmärki taotleda.

Tüüpilised vead iseseisval alkoholist loobumisel

Kui inimene mõistab, et joob liiga sageli, et tema käitumine alkoholi mõju all muutub, et see hakkab mõjutama suhteid inimeste või tööga, on loogiline soov joomine lõpetada. Paljud inimesed on kindlad, et saavad sellega ise hakkama. Kuid see ei lõpe alati hästi.

Tüüpiliste vigade hulgas:

  • alkoholi asendamine millegi muuga. See on suitsetamine, liigne rämpstoidu tarbimine. See ei ole õige viis probleemi lahendamiseks;
  • joogi asendamine. Sõltlane võib viina või konjaki vahetada õlle või kokteilide vastu. Kuid see ei tähenda, et ta suutis joomise maha jätta;
  • sihitu joomise lõpetamine. Alkohoolik peab aru saama, miks ta alkoholi välistab, mis on selle eesmärk. Kui tal seda eesmärki pole, mõistab ta peagi, et naudingut pole mõtet keelata.

Meetodid iha leevendamiseks sõltuvusravis

Õige vastuse küsimusele, kuidas joomasoovi võidelda, annavad narkoloogid. Peamised iha ennetamise meetodid on spetsiaalsete ravimite võtmine ja psühhoteraapia. Ravimite valik on rangelt individuaalne.

Psühhoteraapiana saab kasutada järgmist:

  • Sugestiooni äratamise ja ratsionaalse veenmise individuaalsed meetodid.
  • Hüpnootilise iha eemaldamine.
  • Grupi psühhokorrektsiooni seansid.
  • Osalemine väljatöötatud programmides, mis põhinevad isiklike tahteomaduste stimuleerimisel ja isiksuse ümberprogrammeerimisel.
  • Autotreeningu meetodite koolitus.
  • Kunstiteraapia.
alkoholismi ravi arsti poolt

Oluline on, et patsient osaleks aktiivselt ja aitaks arsti. Sel juhul on edukuse määr 100% lähedal.

Motivatsioon kainusele

Sõltlase aju on pidevalt etanooli mõju all, mistõttu tajub infot halvasti. Ja siin on oluline leida õige motivatsioon. Mõne jaoks tähendab see suhete taastamist perekonnaga, karjääri kasvu või haigusest vabanemist. Sõltuvuse all kannatavale inimesele on vaja teada anda, et tema külgetõmme toob varem või hiljem kaasa pöördumatuid tagajärgi.

Statistika näitab, et joodik võib tsirroosi haigestuda vaid 10 aastaga ja isegi kui ta juba haigestub ja joomise igaveseks lõpetab, võib ta oma eluiga pikendada 10 aasta võrra. Ja kui jätkate kasutamist, on see otsene tee hauda.

Kui inimene hakkab alkoholi tarbima enne 30. eluaastat, ei ela ta suure tõenäosusega 50-aastaseks.

Kuid sõltlane ei ole alati valmis oma lähedaste nõuandeid kuulama, pigem tekitavad need temas stressi ja ta sirutab käe uuesti klaasi järele. Seetõttu on parem usaldada see töö professionaalsele psühholoogile.

Psühholoogi nõuanded

Alkoholismi ravi on pikk teekond. Kui olete selle vastutuse võtnud, peate minema lõpuni. Samal ajal ei pea te pidevalt pingutama, kuidas alkoholi joomist igaveseks lõpetada. Tasub tunnistada oma jõuetust ja paluda abi.

Teine samm on loobuda kõigest, mis kutsub esile joogisoovi. See on tavaline seltskond, ülekoormus tööl või stress.

Kolmas samm on enda eest hoolitsemine. Ära ole üksi, söö mitmekesiselt, kiida ja premeeri ennast saavutuste eest. Armasta iseennast. Suhtle nendega, kes toetavad ja inspireerivad. Kõik see koos professionaalse abiga ütleb teile, kuidas alkoholi joomist lõplikult lõpetada.